Domowe ćwiczenia logopedyczne dykcji

Logopeda pomaga w problemach związanych z dykcją i to niezależnie w jakim wieku jest pacjent. Jak można ćwiczyć w domu wymowę, korzystając z książek logopedycznych?

 

Wymowa

 

Według badań psychologów to, jak mówimy, jest bardziej istotne niż treść naszego przekazu. Dlatego ważne jest skupienie się na wymowie, tak by robić to w sposób wyraźny. Przyczyni się to do lepszego odbioru naszej osoby przez ludzi wokoło.

 

Książki z ćwiczeniami

 

Jakie  skuteczne ćwiczenia logopedyczne można stosować samodzielnie na poprawę dykcji? Najlepiej zaufać specjalistom i zainwestować w książkę z: łamańcami językowymi, trudnymi wyrazami, ćwiczeniami. Dodatkowo w książkach logopedycznych są podane informacje jak pracować z oddechem oraz w jaki sposób można się rozluźnić.

 

Dykcja

 

Bardzo pomocne i dające dobre efekty przy systematycznej pracy – jest nieśmiertelne ćwiczenie z korkiem. Robi się go tak: przygryzając zębami korek (np. po winie, wyczyszczony) należy jak najwyraźniej wymawiać ćwiczony tekst. Oczywiście jest to utrudnione, ale dzięki temu angażuje się mocniej wszystkie mięśnie oraz język i w taki sposób już bez korka mówi się wyraźniej i z mniejszym wysiłkiem. Najlepiej ćwiczyć przy pomocy książki z ćwiczeniami logopedycznymi, w której są podane łamańce językowe.

Comments are disabled for this post